V auguste sme pre deti pripravili denný tábor Leto v prírode s nemčinou.

Zúčastnili sa na ňom dievčatá a chlapci vo veku od 6 do 10 rokov. Niektorí z nich už mali skúsenosti s nemčinou (aj z našich kurzov), niektorí sa však s nemčinou stretli prvý raz.

Priestory a stravu nám poskytol Hotel West. Týmto ďakujeme milému a príjemnému personálu, ktorý sa o nás celý čas staral.

Prvý deň nám pršalo, ale nás to neodradilo. Čas, ktorý sme nemohli tráviť v lese sme využili na vzájomné zoznámenie sa.

Prostredníctvom rôznych hier a aktivít sme sa o sebe dozvedeli aj niečo viac ako len meno. O pestrý program sa deťom postaral aj rakúsky animátor Lukas. Všetky deti si s ním hneď veľmi dobre rozumeli, napriek tomu že s nimi hovoril nemecky.

Ďalšie dni nám už počasie žičilo a väčšinu času sme trávili v prírode. V lese da deťom veľmi páčilo. Hrali rôzne hry, pri ktorých často museli prekonávať samy seba, mali možnosť poznávať veci a situácie, s ktorými sa bežne nestretávajú: napr. vidieť živú srnku či zajaca, zachrániť ropuche život, pozorovať Bratislavu z rozhľadne alebo nájsť skrytý poklad a iné.

Pri hrách deti nielen súťažili, ale učili sa vzájomnému rešpektu a pochopili, že pri nich nemusí ísť vždy len o víťazstvo ale hlavne o dobrú zábavu.

Deti zistili, že – v zmysle nášho motta: NEUČTE DETI CUDZÍ JAZYK, NECHAJTE ICH, NECH SA HO NAUČIA SAMY! – ako veľa v nemčine za pár dní rozumejú a že ich nemčina baví.

Čo sa páčilo deťom?

Bola dobrá zábava a mali sme veľa rôznych aktivít. (Hanka 10r.)

Veľmi sa mi tu páčilo, hlavne Schatzsuche a že sme videli srnčeka a zachránili ropuchu. (Miška 7r.)

Je tu veľká zábava a naučili sme sa veľa nových vecí. A boli sme v prírode a nesedeli sme doma. (Sofia 10r.)

Mne sa páčilo, že som sa naučil hrať nové hry. (Vilko 6r.)

Mne sa páčilo všetko. (Matej 8r.)

A čo robí radosť nám?

Že všetky deti sa chcú vrátiť do tábora aj na budúci rok.

Na záver by sme Vám ešte chceli odkázať: „Kommando Pomperle!!!“  Chcete vedieť čo to znamená? Opýtajte sa detí, ktoré boli v tábore.